За све заинтересоване грађане општине Мионица у понуди су бесплатни курсеви из програмирања, ЕЦДЛ модула, 2Д и 3Д цртања. Учинили смо учење информатике доступним свима, што је врло важно, како за ученике који усавршавају и проширују своје знање, тако и за одрасле, који на нашим часовима уче свим радовима у информационим системима и тако унапређују своје професионалне компетенције. Курсеви се одвијају у просторијама Средње школе „Мионица“ и ОШ „Милан Ракић“ у Мионици.
Програм информатичких обука

- Ученици од 4. до 6.разреда основне школе,
- Ученици 7. и 8. разреда основне школе и средњошколци
Предавачи:
- Ивана Пецикоза
- Александра Јевтић
ЕЦДЛ модули (од 1 до 7)
Бесплатан курс информатике одлична је прилика за све да овладају основним операцијама (Windows оперативни систем, Microsoft Word, Excel, PowerPoint, коришћење интернета) које су неопходне за свакодневно функционисање, како на послу, тако и у приватном животу.
КУРС ИНФОРМАТИКЕ ЗА ОДРАСЛЕ (Microsoft Excel, Power Point) часови ће се одржавати суботом, у термину од 10-13:00 часова у информатичком кабинету Средње школе, а први час биће одржан 17. марта. Курс траје 4 недеље, а сви полазници добиће потврду о похађању.
Предавачи:
- Иван Пантелић
- Саша Хуремовић
2D Autocad
У режиму „папир“ радни простори представљају независне папире међу којима нема никакве повезаности, па се користе на начин уобичајен у класичном „папирском“ пројектовању за цртање дводимензионалних пројекција и пресјека. Такве су пројекције „пљоснате“, тј. не могу се окретати у простору и немају промјенљив угао гледања. На сваком радном листу се може приказати други објекат или други елемент сложеног објекта чији је саставни цртеж такође садржан у једном или више радних простора. Скуп радних простора у режиму „папир“ представља „папирни простор“ Аутокеда (енгл. папер спаце). Погледи и пројекције тродимензионалног модела не могу се активирати у папирном простору, а објекти уцртани у папирни простор уопште се не приказују у простору за тродимензионално моделовање.
3D Pro Engineer
Простор за моделовање и радни простори у режиму „модел“ чине „моделни простор“ у којем се дефинише (конструише, мијења, димензионира-котира и описује) један тродимензионални модел, који међутим може бити врло сложен и садржати велики број саставних елемената. У радним просторима у режиму „модел“ могу се отварати пројекције на било коју раван или пресјеци и погледи из било ког смјера на тродимензионални модел. Простор за моделовање и пројекције у радним просторима аутоматизовано сарађују, тако да се свака промјена у било ком радном простору или на моделу у простору за моделирање рефлектује на модел, тј. аутоматски се ажурира на свим осталим радним листовима. Простор за моделовање је неограничен, а модел се може неограничено зумирати у смјеру проширења обухвата или повећања детаља без губитка прецизности размјере или резолуције.
Предавач:
- Саша Хуремовић